Na czym polega relining protezy zębowej?

Chociaż klej dentystyczny został zaprojektowany tak, aby nie rozpuszczał się w wodzie, po pewnym czasie traci tę właściwość (dlatego ma ograniczony okres przydatności do użycia). Jeśli klej pozostanie na ustach, wystarczy przez minutę płukać usta wodą lub płynem do płukania ust. Kiedy wyplujesz, zobaczysz, że większość pozostałości została usunięta. Tradycyjne szczotkowanie zębów może również pomóc w pozbyciu się szczególnie uporczywych pozostałości.

Zdrowie zębów. Kiedy klej dentystyczny już nie wystarcza.

Czy próbowałeś używać kleju dentystycznego i nie uzyskałeś pożądanych rezultatów? Oprócz niewłaściwego stosowania produktu lub nieodpowiedniej dla Ciebie formuły, istnieje również możliwość, że winę za to ponosi Twoja proteza. Protezy są wykonane z materiałów stałych, podczas gdy szczęka z biegiem lat nieznacznie się przemieszcza. W miarę upływu czasu tkanki jamy ustnej mają tendencję do kurczenia się, co powoduje, że proteza nie jest prawidłowo dopasowana. Wówczas konieczne jest ponowne dopasowanie protezy.

Co to jest relining protez?

Relining (podścielenie) protezy polega na ponownym dopasowaniu powierzchni przylegania protezy do podniebienia. Zazwyczaj polega to na dodaniu warstwy miękkiej żywicy do protezy, a następnie przyłożeniu protezy do podniebienia w celu “uformowania” jej do podniebienia. Ogólnie zaleca się, aby podścielenie wykonywać co dwa lata. Jeśli nadszedł czas na ponowne dopasowanie protezy, nie wahaj się skonsultować z dentystą, który dokona niezbędnych poprawek. Można również użyć zestawu do reliningu i wykonać go samodzielnie w domu. Ta opcja jest mniej kosztowna, ale istnieje ryzyko pogorszenia sytuacji. Domowe podścielenie zwykle trwa krócej niż profesjonalna relining, więc trzeba będzie ją wykonywać częściej (do jednego roku).