Medyczna Marihuana jako remedium na wiele schorzeń.

Czym jest naturalny sposób rozwiązywania problemów na wiele schorzeń i dolegliwości? Substancja w pełni bezpieczna, a przede wszystkim skuteczna i nie inwazyjna. Jest nią olej CBD, którego popularność z biegiem upływu czasu nieustannie rośnie.

Kannabidiol, czyli inaczej CBD, to substancja naturalnie występująca w roślinach konopi. Dzięki niej stymulowany jest nasz organizm, w którym zachodzą reakcje w układzie endokannabinoidowym. Receptory wchodzące w skład tego układu oddziałują na wszystkie ważniejsze procesy zachodzące w organizmie człowieka. Można je zlokalizować w układzie nerwowym i mięśniowym, w mózgu i w wątrobie, jak i w komórkach stawowych, kostnych i układu immunologicznego. CBD może wpływać aktywnie na zmiany, jakie zachodzą w organizmie człowieka. Pomoże także zachować odpowiednią równowagę i harmonię. Stosowany z niej olejek wpływa na pobudzenie rozwoju układu nerwowego. Reguluje gospodarkę hormonalną ciała człowieka oraz utrzymuje metabolizm ciała na właściwym poziomie.

Legalizacja medycznej marihuany umożliwiła społeczeństwu czerpanie wiedzy, jak i możliwość testowania wyrobów z tego produktu. Dzięki czemu konsumenci mają coraz to większą świadomość o jej zastosowaniach, użytkowaniu, czy też pochodzeniu i pozyskiwaniu.

Do celów terapeutycznych i leczniczych otrzymuje się olejek z kwiatów i liści konopi siewnych, tj. Cannabis Sativa L. Konopie, a właściwie jej uprawy muszą być zarejestrowane na terenie Unii Europejskiej. Cały proces wytwarzania oleju podlega ścisłemu nadzorowi. Za to handel tymi konopiami i ich produktami są w Polsce w pełni legalne. Stosowane są rożne metody, które się praktykuje. Jedną z nich jest ekstrakcja alkoholowa CBD. Gdzie liście, a zarazem kwiaty konopi siewnej moczy się w alkoholu, który substancje czynne z nich wydobywa. Uzyskana ciecz poddaje się filtrowaniu. Usuwa się przy tym chlorofil i woski. Kolejną z metod, stosowaną i praktykowaną jest ekstrakcja kannabidiolu dwutlenkiem węgla. Zwłaszcza z względów na wysokie bezpieczeństwo procesu i eko -logiczności. Pozyskany w ten sposób produkt, jest na tyle klarowny, że nie musi być ponownie filtrowany.

Kannabidiol nie jest zaliczany do związków psychoaktywnych. Zaburzenia świadomości nie mają w tym przypadku miejsca. Nie udokumentowano, żadnych skutków ubocznych powiązanych ściśle z psychiką ludzką i jej upośledzeniem. Stosowanie go jest w pełni bezpieczne, a co ważne rekomendowane. Co istotniejsze, to regularnie suplementowany olejek, ma korzystny wpływ na organizm ciała człowieka. Agencja Zdrowia i Opieki Społecznej w USA już w 2003 roku potwierdziła ten fakt. Oleje mogą być stosowane do leczenia:
• depresji,
• nerwic,
• stanów obniżonego nastroju,
• chorób psychosomatycznych,
• stanów zapalnych,
• skutków zaburzeń neurologicznych,
• padaczki lekoopornej,
• problemów z pamięcią,
• zaburzeń funkcji poznawczych,

WAŻNE: Należy pamiętać o tym, że badania nad Kannabidiol wciąż trwają. Pełne spektrum zastosowań jeszcze nie jest powszechnie znane. Na chwilę obecną zaleca się je stosować jako suplementacja diety i być na bieżąco z rzetelnymi informacjami na jej temat.