Domowe SPA z Bazylią

Bazylia najczęściej kojarzona jest z pizzą i ogólnie przyrządzaniem jedzenia. Jej zapach oraz smak wielu z nas zachwyca, do tego stopnia, że bazylię hoduje się na parapecie w mieszkaniu. Nadaje się do słonych i słodkich dań. Mięso z bazylią zawsze wychodzi wyśmienite i mięciutkie. Naukowcy nie od dziś oczyszczają umysł przy pomocy bazylii. Jej zapach jest orzeźwiający i potrafi rozluźnić. Właściwości bazylii są bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Można nią leczyć cerę trądzikową czy też problematyczną.
Pory nie będą problemem z bazylią. Domowe SPA z bazylią pozwoli tobie na zwężenie rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, nawet w upalne dni. Witamina K zawarta w bazylii zwalczy florę bakteryjną. Dodatkowo wzmocni cerę i skórę o magnez, wapń, żelazo, potas oraz mangan.

Możesz samemu zarządzić sobie domowe SPA z bazylią:

Z maseczką zawsze można być za pan brat – ta z bazylii załagodzi stany zapalne skóry, ma też działania profilaktyczne.
Tonik przydatny jest na każdą porę roku – ten z bazylii odświeży całą twarz, orzeźwi ją oraz przywróci równowagę cery, a pory będą się zwężać.
Do maseczki z bazylią potrzebne ci będą: ususzone liście bazylii, woda mineralna ale niegazowana, coś do ucierania bazylii z wodą.

Przed użyciem zrób próbę alergiczną. Kilka łyżeczek suszonej bazylii dodaj do moździerza albo twardej miski i rozetrzyj je. Dodaj wody mineralnej – prawdopodobnie jedna łyżeczka i pozostaw na 2 godziny. Ma być to masa rzadka. Maseczka jest idealna na twarz, można ją użyć do miejsc zapalnych. Całość maseczki należy trzymać 15 minut. Po czym spłukać chłodną wodą. Przed użyciem zrób próbę alergiczną.
Tonik będzie wymagał: moździerza lub twardej miski, wody mineralnej, świeżych liści bazylii, plastikowego pojemniczka z dyfuzorem lub zakrętką.

Przygotowanie nie jest trudne: weź miskę albo moździerz, włóż tam liście bazylii, dokładnie je rozmiażdż. Zalej wodą tak aby wypełnić prawie całą miskę lub moździerz. Czekaj 2 godziny. Mieszaninę odcedź przez sitko do naczynia, które nie było używane. Rozcieńcz cały płyn wodą mineralną 1/2 proporcja. Przelej do pojemniczka, którego będziesz używać jako tonik. Tonik może wytrzymać 5 dni w lodówce.
Tak powstałe mikstury mogą służyć tobie do domowego SPA z bazylią. Dzięki temu uzyskasz dużo lepszą cerę, a twoja skóra będzie lśniła czystością i zadbaniem. Jest to tylko kilka sposobów na domowe rozkosze w wannie: maseczka i tonik z bazylii. Dużo więcej możesz dowiedzieć się w dalszej części przydatnych artykułów dotyczących zdrowia i urody. Uroda jest bardzo ważna, nie ma co się oszukiwać. Dlatego zacznij o nią dbać już dzisiaj wraz z domowym SPA z bazylią.