Naturalny sposób na zdrowe paznokcie

Zdrowe i zadbane paznokcie są niezwykle ważne, zwłaszcza dla kobiet. Choć względy estetyczne są w dzisiejszym świecie bardzo ważne, a do kosmetyczki regularnie chodzą nawet panowie, często zdarza się, że zamiast polepszać stan naszych paznokci, stale niszczymy je “ulepszaniem” – terapia naturalna. Nie tak dawno temu w modę weszły tipsy, które przyklejało się specjalnym klejem do płytki paznokcia. Teraz niczym nowym nie jest nakładanie akrylu, czy żelowe przedłużanie paznokci. Choć większość kobiet, robi to ze względów estetycznych, aby ich dłonie wyglądały na niezwykle zadbane, szczuplejsze, to przede wszystkim kanon modowy wyznacza, że powinno się mieć nieco dłuższe paznokcie, a wiele z nas nie ma możliwości ich zapuszczenia. Nasze paznokcie są coraz bardziej łamliwe i słabe. Wyginają się, rozdwajają, co nie wygląda estetycznie. Ma na to wpływ zarówno nasza codzienna dieta, praca i nawyki. Złej jakości woda, ciągłe odkażanie dłoni, stres, chemiczne środki do zmywania naczyń, to wszystko ma wpływ, że nasze paznokcie stają się coraz słabsze. Choć istnieją w sklepach odżywki wzmacniające, kremy, suplementy diety, to istnieje rownież bardzo tani i naturalny sposób na ich wzmocnienie i sprawienie, że staną się mocne i zdrowe. Wystarczy zrobić maseczkę dla paznokci i każdego dnia maczać w niej paznokcie przez 15-20 minut, a już po tygodniu nie poznacie swoich dłoni.

Składniki:

– 3 łyżki stołowe skrzypu polnego
– odrobina chłodnej, przegotowanej wody

Przygotowanie:

1). Skrzyp polny wsypujemy do miseczki i zalewamy odrobiną wody. Mieszamy dokładnie, aż powstanie gęsta papka.
2). Zanurzamy paznokcie i trzymamy ok 15-20 minut.

Postępujemy tak codziennie, czas ten można każdego dnia wydłużać dochodząc nawet do 2h dziennie.
Jeśli nie masz tyle wolnego czasu, wystarczy do jednorazowej rękawiczki (nie pudrowanej) nałożyć maseczkę do każdego “palca” i założyć rękawiczki na ten czas na dłonie.

Koszt 200 g opakowania skrzypu polnego można zakupić w sklepie ze zdrową żywnością lub sklepie zielarskim za ok 10 zł., co starczy na miesięczną kurację.