Perfekcyjny płaski brzuch – czyli jak uzyskać idealną sylwetkę.

Każda z Pań chciałaby mieć nieustannie idealną figurę. Dążenie do perfekcji spędza sen z powiek nie jednej kobiecie. Marzenia o płaskim brzuchu odchodzą w zapomnienie w chwili, gdy pojawiają się, tzw. „gorsze dni”, chwile zwątpienia, czy co gorsza efekt jojo. Jak zmotywować się i co robić, aby smukła sylwetka z płaskim brzuchem nie była tylko nieosiągalnym marzeniem, a realnym do zdobycia celem?

Zapewne większość osób, które stosują różnego rodzaju diety mają świadomość tego, że to one gwarantują prawie 80% sukcesu do uzyskania pięknej i zdrowej sylwetki. Osoba, która dopiero zaczyna swoją drogę z odchudzaniem zastanawia się od czego miałaby zacząć. Początki zazwyczaj są trudne, ale jak się już zacznie, to łatwiej jest się zmotywować w trakcie. Choć i podczas diety przychodzą rożnego rodzaju kryzysy i zachcianki, które skutecznie będą utrudniać realizację zamierzonego celu. Dietę można otrzymać od wyspecjalizowanego fachowca, tj. dietetyka lub indywidualnie obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i tzw. kaloryczne zero, które można otrzymać bazując na podstawowych zasadach i darmowych kalkulatorach, które są dostępne w Internecie. Dzięki takim programom i aplikacjom kalorie można liczyć na bieżąco i je kontrolować. Podstawową i żelazną zasadą jest – jedz zdrowo! Terapia dietetyczna.

Brzuch, jak i jego tkanka tłuszczowa to dramat, nie jednej osoby. Zwłaszcza, gdy próbowała ona wielu różnych ćwiczeń, diet, a “ten” brzuch nie maleje. Czasami nawet wydaje się, że jest o wiele większy, niż zanim rozpoczęto odchudzanie. Dzieje się tak, bo mięśnie zwiększają swoją objętość, nie spalając przy tym tkanki tłuszczowej. Jeżeli nie ma się pojęcia o prawidłowym, zdrowym i racjonalnym odchudzaniu to można sobie zrobić nawet ogromną krzywdę i nabawić się kontuzji, czy efektu jojo.

Świeże warzywa i owoce to podstawa każdej diety. Są to pełnowartościowe i zdrowe produkty, które idealnie mogą zastąpić nie jedną przekąskę pomiędzy posiłkami. Nie należy w związku z nimi trzymać się ściśle wytyczonych ilości kalorycznych. Owoce są to węglowodany, a ich jedzenie pod wieczór zapewni lepszy i spokojniejszy sen. Warto w swój jadłospis wprowadzić odpowiednią ilość ryb, jak i mięso. Wystrzegać się powinno przetworzonej żywności. Dużo cukru znajduje się przede wszystkim w gazowanych i słodkich napojach, jak i niektórych sokach – warto ich unikać podczas stosowania diety. Dobre nawodnienie to podstawa, a najzdrowsza i niezbędna w odchudzaniu jest prawidłowa ilość wypitej wody w ciągu dnia. Decyzja o unikaniu picia alkoholu również będzie słuszna, gdyż napoje wyskokowe są nie tylko kaloryczne, ale i nie sprzyjają dietom, jak i zdrowemu trybowi życia.

Odchudzanie jest to zachowany balans pomiędzy zdrową dietą, a aktywnością fizyczną. Wielu osobom trudno jest zacząć ten proces, ale po upływie kilku tygodni, organizm człowieka przyzwyczai się do takiej formy wysiłku i będzie wręcz potrzebował takiej aktywności nieustannie. Podstawą osiągnięcia sukcesu, jest systematyczność i cierpliwość. Nie należy zbytnio forsować organizmu. Gdy czujemy się źle i uważamy, że „nie dam rady.” Należy odpocząć i zacząć znów za jakiś czas. Ważne, aby znać własne granice wytrzymałości i swoje możliwości. Efekty przyjdą z czasem, wystarczy robić swoje i dążyć nieustannie do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Najważniejsza zasada – NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ!

Sen jest ważnym elementem odchudzania. Wypoczęty organizm szybciej się regeneruje i o wiele bardziej zrelaksowany lepiej radzi sobie z odchudzaniem. Pokochaj siebie i swoje ciało. Obserwuj jak się zmienia. Nie traktuj diety i ćwiczeń, jak obowiązku, ale jak przyjemność i część własnego zdrowego trybu życia.