Jak wydłużyć zapach ulubionych perfum

Perfumy są symbolem klasy i elegancji, pozwalają także powiedzieć wiele o ich użytkowniczkach.
Są idealnym dopełnieniem każdej stylizacji.
Nie zawsze jednak utrzymują się na ciele tak długo jak byśmy chciały a nie zawsze mamy możliwość by spryskiwać się nimi regularnie. Wiele kobiet chciałoby wiedzieć co zrobić, żeby przedłużyć trwałość ulubionego zapachu.
Jeżeli zastanawiasz się jak sprawić by Twoje perfumy były trwałe ten artykuł jest dla Ciebie!

Po kąpieli i na ubranie

Warto korzystać z ulubionych perfum umiejętnie tak aby przedłużyć ich trwałość. Jeżeli użyjemy perfum bezpośrednio po kąpieli lub wzięciu prysznica zapach na skórze utrzyma się znacznie dłużej. Dzieje sie tak dlatego, że pory po kąpieli są otwarte i mogą zdecydowanie lepiej wchłaniać substancje zapachowe.
Ulubionymi perfumami możemy także skropić ubrania, chustki, szaliki i apaszki – na tkaninach zapach zatrzymuje się znacznie dłużej, może unosić się nawet przez kilka tygodni. Dzięki temu nosząc takie ubrania nasz zapach będzie trwały. Należy jednak uważać na możliwe przebarwienia, które zostawiają niektóre perfumy i wody toaletowe.

Produkty z linii uzupełniającej i roll-on

Aby perfumy były bardziej trwałe, warto włączyć do swoich codziennych zabiegów pielęgnacyjnych dodatkowe produkty takie jak balsamy, perfumowane mydła, mgiełki. Wiele marek kosmetyków obecnie produkuje nie tylko wody toaletowe ale także dodatkowe kosmetyki i produkty o takiej samej linii zapachowej. Możemy kupować je osobno lub w eleganckich zestawach. Korzystając z dodatkowych, uzupełniających produktów także przedłużamy trwałość naszego zapachu.
Dobrym rozwiązaniem jest używanie perfum roll-on w kulce – możesz posmarować nimi dowolny obszar na ciele dzięki czemu zawsze będziesz czuć się świeżo.
Warto także zwrócić uwagę na rodzaj kupowanych perfum – najtrwalsze są te oznaczone jako “parfum”. Nieco mniej nasycone i trwałe są wody perfumowane a jeszcze mniej – wody toaletowe. Najmniej nasycenia zapachem zawierają wody kolońskie.

O czym jeszcze pamiętać

Perfumami warto skrapiać nie tylko okolice szyi ale również skronie, wewnętrzną stronę nadgarstków, włosy i skórę za kolanami. Dzięki temu zapach będzie uwalniał się stopniowo.
Powinniśmy zadbać również o właściwe nawilżenie naszej skóry dzięki czemu trwałość naszych perfum także wzrośnie.