Myśli i przekonania, jako podstawowe wyznaczniki ludzkiej egzystencji.

Od dawna wiadomo, że w co wierzymy staje się rzeczywistym obrazem naszego życia.

Wszystko czego pragniesz kryje się pod ciężką warstwą przekonań społecznych które, zdominowały prawdziwe powołanie, drzemiące w każdym z nas, zdominowały bo pozwoliliśmy uwierzyć, że to co robią wszyscy i jak robią jest dobre albo złe, ale bez względu na to musimy też tak robić. Strach, i wszelkie inne bariery uniemożliwiają nam odnalezienie właściwej dla nas drogi, jedynym rozwiązaniem jest zdjęcie z siebie narzuconego ciężaru i rozpoczęcie prawdziwego idealnego i zgodnego z nami samymi życia, takiego jakiego zawsze pragnęliśmy zaznać.

Przekonania

Przekonania to zazwyczaj opinie innych osób w które uwierzyliśmy, które zostały w nas zakodowane, i co najgorsze uwierzyliśmy w ich słuszność, bez wysiłku przyjmując krytykę uznając ją jako prawdę która, pozbawia nas wielu możliwości, tracimy pasję, talent, przestajemy próbować bo uznajemy, że zwyczajnie się do tego nie nadajemy, bo ktoś kto nie ma nawet pojęcia o tym co robimy był w stanie wywrzeć na nas tak mocny psychiczny nacisk który, każe nam odpuścić z przekonaniem, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy w tym co sprawiało nam wcześniej radość.

Przekonania to myśli które, były przez nas powtarzane na skutek jakiś sytuacji z przeszłości, w które uwierzyliśmy i które stanowią integralną cześć naszego życia czyniąc je trudniejszym, tworzą przeszkody, bariery, powodują poczucie bierności. Zwróć uwagę jak często zakorzenione przekonania torują tobie drogę przed działaniem które, bardzo chcesz podjąć, a jednak tego nie robisz nadal hołdując negatywnym przekonaniom, to tak jak z informacjami które, gdzieś usłyszymy w telewizji, w radio, od znajomych skąd wiemy na pewno, że są prawdziwe? Informacja ma za zadnie wprowadzenie chaosu, rozgłosu, jej celem jest zmusić największą rzeszę ludzi do odbierania i przetwarzania oraz wywierania odpowiednich nacisków dzięki czemu zaczniemy właśnie tak myśleć, a myślenie w taki sposób ma wywrzeć z naszej strony działanie odgórnie już zaplanowane takie jakie chcą by było.

Typowe przekonania:

Mam już tyle lat, nie będę się starł jest już za późno, jestem za stary.
Mam jeszcze czas.
Nikt mnie nie pokocha, bo jestem…
W zżyciu tylko piach w oczy..
Nic dobrego mnie nie czeka.
Nie mam szans na lepsze życie.

Podobnych przekonań którymi żyjemy na co dzień jest mnóstwo, zazwyczaj są dalekie od prawdy tylko zakorzenione i interpretowane po swojemu, na podstawie doświadczenia, ale należy pamiętać to, że nie udało się teraz nie oznacza, że zawsze tak będzie, a my mamy w sobie tendencje do trzymania się tylko jedynej wyrobionej wcześniej danej interpretacji. Wszystko kryje się w systemie przekonań i naszej wierze oraz, w sile i energii jaką wkładamy w nasze działanie, mamy w sobie zdolność tworzenia nowych przekonań, ale tylko wtedy gdy próbujemy, gdy chcemy przekonaniom nadać inny wymiar, gdy podejmujemy próbę „odwirusowywania” samego siebie.

W głowie kodujemy program „dam radę” i nie ma innej opcji, należy często powtarzać w myśli na głos słowa które, nas zdeterminują wówczas nasz mózg uzna je jako coś oczywistego a tym bardziej zaczniemy w to wierzyć, tworzymy to w co wierzymy, każdy kto chce osiągnąć sukces wie, że przekonania to priorytetowy punkt wyjścia i bez tego każde drzwi okazują się zamknięte. Pozytywne wzmocnienia stanowią integralna i najważniejszą formę zmian w drodze do „kasowania” negatywnych przekonań.

Jeżeli człowiek dąży do „czegoś” z całkowitym przekonaniem i wiarą nie będzie bał się przeszkód tylko zawsze odnajdzie inna łatwiejsza lub nawet trudniejszą drogę, ale zawsze ją znajdzie, taki człowiek się nie zatrzymuje, szuka rozwiązań, modyfikuje swoje palny: „jak nie tak, to inaczej” Zazwyczaj ludzie sami wbijają sobie bariery do głowy często są one opiniami innych osób które, skutecznie potrafią namieszać, nie trzymaj się ludzi którzy próbują cię ściągać w dół lub mieszają tobie w głowie.

„Osoba to płynny proces, nie stały i statyczny byt; płynąca rzeka zmian, nie blok z solidnego materiału; stale zmieniająca się konstelacja możliwości, a nie ustalona ilości cech.” CARL ROGERS

Dążąc do czegoś skup się na korzyściach, nie stratach, nie pozwól by czas pospiesznie płynął a ty obudzisz się po dziesięciu latach z poczuciem i świadomością, że mogłeś coś osiągnąć, coś czego chciałeś a tego nie zrobiłeś: „bo to bo tamto i tak dalej”. Skończ własne usprawiedliwienia przerwij barierę niemocy utkaną z przeszłości, z przykrych doświadczeń, niech twoje pragnienia staną się obsesją.
Określ czego chcesz oraz, wszystko to ci cię przed tym powstrzymuje
Które wyjście jest najlepsze?
Czy kiedykolwiek będziesz czuł spełnienie, radość gdy nie spróbujesz, i nie stawisz czoła lękowi?

Bycie szczerym wobec siebie jest podstawą w pokonywaniu błędnych przekonań i tworzeniu nowych.

„Jeśli nie potrafisz czerpać radości z działania, nie osiągniesz sukcesu w tym co robisz”

„Możesz mieć wszystko czego zapragniesz, jeżeli pozbędziesz się przekonania, że nie możesz tego mieć.”
– Anthony Robbins

Kategoria: lifestyle