Domowe sposoby na niestrawność u psa

Niestrawność nie jest tylko ludzką przypadłością. Cierpią na nią również zwierzęta. Dolegliwość ta objawia się tak samo, jak u ludzi. Pies cierpi na ból brzucha, do tego pojawia się biegunka lub wymioty. Jeśli Twój pies cierpi na to schorzenie nie musisz od razu biec do weterynarza. Niestrawność u psa domowe sposoby mogą złagodzić

Niestrawność u psa ma różne podłoża. Najczęstszym powodem są błędy żywieniowe. Źle zbilansowane posiłki, za duże porcje czy nieświeża karma, mogą wpływać na problemy z żołądkiem u czworonoga. Psy, podobnie jak ludzi, by być zdrowe i pełne sił, potrzebują kompletnej i pełnoporcjowej diety. Bez niej niestrawność u psa może być stale powracającym problemem.

Jak pokonać niestrawność u psa?

Niestrawność u psa objawia się przede wszystkim wzdęciami, zgagą, zaparciami, nudnościami, wzmożonym pragnieniem, brakiem apetytu, wymiotami lub biegunką. Walka z niestrawnością zwierzęcia musi zacząć się w głowie właściciela, który przede wszystkim musi pamiętać o tym, by nie dokarmiać psa resztkami ze stołu. Niektóre produkty, które jedzą na co dzień ludzie, mogą powodować zagrożenie dla zdrowia czy życia czworonoga. Takimi produktami są: czekolada, czosnek, rodzynki. Ponadto, tłuste i przyprawione dania mogą skutkować zatruciem, które będzie wymagało interwencji weterynarza. Ważny jest także dobór odpowiedniej karmy. Niektóre psy mają wrażliwe żołądki i wymagają podania specjalistycznej karmy.

Niestrawność u psa może wywołać zarówno dokarmianie zwierzęcia, jak i jego przekarmianie. Zbyt duże porcje jedzenia mogą wywołać, wzdęcia, ból brzucha, wymioty czy biegunkę. Dlatego też należy przygotowywać zwierzęciu odpowiednie porcje. Najlepiej mniejsze porcje podawane w różnych odstępach czasowych. Dzięki temu przewód pokarmowy będzie lepiej funkcjonował.

W przypadku niestrawności u psa, dobrze jest zastosować u niego głodówkę, która powinna trwać około 24 godzin. W tym czasie pies musi mieć dostęp do świeżej wody. Jeśli w apteczce masz węgiel lub probiotyki możesz spróbować podać psu. W przypadku psiej niestrawności sprawdzi się również wywar z siemienia lnianego (podaje się psu wygotowany gęsty roztwór bez nasion). Jeśli samopoczucie pupila się poprawia, wówczas można zacząć wprowadzać mu lekkostrawną dietę.

Jeśli niestrawność u psa utrzymuje się dłuższy czas należy koniecznie udać się do lekarza weterynarii. Niestrawność może być pierwszym objawem wrzodów żołądka. Wówczas konieczne jest podjęcie właściwego i skutecznego leczenia.