Domek z płyty meblowej – jak go udekorować?

Domek wykonany z takich materiałów jak płyta meblowa to doskonały sposób na dobrą zabawę dla dzieci w każdym wieku. Drewniane domki ogrodowe to coraz popularniejsze konstrukcje na działkach i przydomowych podwórkach. Pojawiają się także w parkach miejskich i na placach zabaw oraz w przedszkolach.

Domki dają dzieciom tyle radości, że maluchy potrafią spędzać w nich wiele godzin korzystając ze świeżego powietrza, z daleka od telewizji, internetu czy telefonu. Płyta meblowa odpowiednio wycięta, zmontowana i pomalowana do idealny materiał do tworzenia takiego domku, który jest znakomitą inwestycją w rozwój dziecka.

Samodzielna budowa domku dla dzieci to nie dla wszystkich prosta sprawa. Przed rozpoczęciem prac z płytą meblową należy wybrać i przygotować lokalizację, w której zamierza się postawić konstrukcję. Powinno być to miejsce łatwo dostępne, ale przede wszystkim bezpieczne, aby dzieci mogły spokojnie z domku korzystać.

Korzystając z takich materiałów jak płyta meblowa, należy przygotować projekt, w którym wymierza się dokładną ilość i rozmiar potrzebnej płyty. W przygotowaniu projektu można inspirować się projektami dostępnymi w internecie lub (jeśli ktoś czuje się na siłach) przygotować go zupełnie samodzielnie.

Z gotowym projektem pora wybrać się na zakupy do sklepów meblowych lub hurtowniach płyt meblowych. Do konstrukcji domku dla dzieci z pewnością przydadzą się płyty meblowe i odpowiedniej długości, drewniane słupki, profile stalowe wraz z krawędziakami, farba do drewna lub impregnat. Potrzebne też będą narzędzia, takie jak: młotek, wkrętarko – wiertarka, poziomica, papier ścierny lub szlifierka, cyrkularka lub piła, wkręty i metrówka.

Mając idealne miejsce na domek dla dzieci warto przygotować odpowiednio grunt pod jego budowę. Wykorzystać można do tego patio lub kostkę brukową, drewniany podest lub beton. Wykorzystać też można odpowiednio duży balkon lub taras. Budowę domku dla dzieci rozpocząć należy od budowy szkieletu. To do niego następnie przytwierdza się ściany domku, dach, a także drzwi oraz okna.

Jeśli wykorzystywane są słupy, muszą być sztywno ze sobą połączone i stabilnie zakotwiczone w ziemi. Aby stworzyć bezpieczny domek należy dokładnie połączyć ze sobą wszystkie elementy. Stabilność podstawy domku będzie gwarancją bezpieczeństwa i ochrony konstrukcji przed zniekształceniem i zawaleniem.