Innowacyjna suplementacja witamin, coraz bardziej popularna.

Czym są wlewy witaminowe? Jak się je stosuje? Czy każdy może sobie na nie pozwolić?

Powszechnie wiadomo, że każda z dziedzin naszego życia ulega metamorfozom i ewoluuje. Coraz więcej osób skłania się ku zdrowemu trybowi życia. Społeczeństwo coraz większą uwagę przykłada do tego, aby żyć w zgodzie z naturą. Coraz więcej ludzi ma świadomość ile w około nas jest zanieczyszczeń i niezdrowego jedzenia. Analizowanie racji żywnościowych, tego co się je i w jakich ilościach oraz w jaki sposób potrawy są przygotowywane spędza nie jednej osobie sen z powiek. Mówi się, że „Jesteś tym co jesz”. Zapewne każdy chciałby żyć jak najdłużej i cieszyć się dobrą sprawnością fizyczną, jak i czerpać z życia garściami. Dbanie o siebie staje się coraz większym priorytetem wśród społeczeństwa. Jeżeli nie ma się zdrowia, to nie można w pełni być aktywnym zawodowo i cieszyć się z życia. Badania ukazują, że Polacy nie tylko coraz bardziej o siebie dbają, ale i że regularnie suplementują się różnymi witaminami. Wszystko po to, by poprawić lub utrzymać w zadowalającej formie swoje zdrowie.

Lekarze uświadamiają i przypominają nieustannie, że podstawową i żelazną zasadą do utrzymania zdrowia i zapewnienia swojemu organizmowi niezbędnych witamin jest prawidłowo zbilansowana w składniki odżywcze codzienna dieta.

Co zrobić, jeśli to nie wystarcza i nasz organizm, ma o wiele większe zapotrzebowanie na witaminy niż mu je dostarczamy w codziennej diecie? Terapia witaminowa

Coraz to bardziej popularniejszą metodą leczenia różnych dolegliwości stają się wlewy witaminowe. Są to tzw. koktajle podawane dożylnie, w których znajdują się witaminy z minerałami odżywczymi, jak i niekiedy z glukozą. Kroplówki witaminowe, są znane już od dawien dawna. Ich początek plasuje się je na lata 50 XX wieku, które zapoczątkował lekarz John Myers. Wlewy witaminowe zawierają przede wszystkim witaminę C, wapń, magnez, jak i witaminy z grupy B. Badania udowadniają, że redukują one stres, odprężają organizm, jak i łagodzą skutki przemęczenia. Tego typu forma zregenerowania ciała jest bardzo popularna wśród gwiazd, sportowców, czy też ludzi show biznesu. Tego typu metoda regeneracyjna ma za zadanie poprawić funkcjonowanie naszego mózgu, jak i całego układu nerwowego. Z kolei inne wlewy witaminowe służą nawodnieniu, podniesieniu odporności, czy też oczyszczeniu organizmu. Także wielu celebrytów decyduje się na tego typu rozwiązania, aby pomóc sobie w polepszeniu stanu własnego zdrowia.

Zabieg trwa od 30-60 minut, a jego efekty widać od razu. Koszt takiej suplementacji wynosi okolice kilku set złotych. Są one warte swojej ceny, bo niektóre z nich działają odmładzająco, czy odchudzająco. Regeneracja organizmu i poprawa kondycji włosów, skóry i paznokci, to same atuty zastosowania tego typu rozwiązania. Podawanie w ten sposób witamin stosuje się zazwyczaj w przypadku wystąpienia ich niedoborów w organizmie, podczas gdy inne metody zawodzą, a stan zdrowia się nie poprawia.

WAŻNE: Skład wlewu zawierającego niezbędne witaminy jest precyzyjnie ustalany i konsultowany z lekarzem, który decyduje o ich suplementacji.